Overload 2012 - Sibiu - 28-29 Septembrie

Aici se anunta toate evenimentele noi din Brasov si imprejurimi
Forum rules
Inainte de a anunta un meci, va rog sa folositi un sablon pentru primul anunt.
Pentru participare la un meci/eveniment va rugam sa cititi regulile de participare
gotcha
Airsofter
Replici airsoft si echipament: SCAR-L
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Overload 2012 - Sibiu - 28-29 Septembrie

Postby gotcha » 31 Jul 2012, 18:38

Detalii despre eveniment.
http://meerkats.ro/overload-2012/
Sper sa fie cat mai multi prezenti la acest eveniment alaturi de colegii nostrii din comunitatea sibiana.

Moderator edit
După stingerea confictului din peninsula coreeană, zona Asiei de sud-est pare să fi intrat într-o perioadă de linişte…Nimic mai fals.

Un vechi conflict tinde să prindă amploare în sudul Thailandei, unde Pattani Liberation Army (PLA), luptă pentru independenţa zonei extinse Pattani. Această grupare, formată în mare parte din extremişti musulmani şi foşti insurgenţi comunişti, cu toţii beneficiind de instruire militară, duce un război de gherilă continuu.

Odată cu izbucnirea conflictului din Coreea, PLA a profitat pentru a-şi întări forţele în zonă şi pentru a intensifica şi a-şi concentra atacurile împotriva Armatei şi Guvernului Thailandez. Deşi nu este demonstrat indubitabil, se pare că PLA primeşte în secret sprijin logistic din partea Malaeziei, ţară care poate câştiga economic din acest conflict, prin întărirea influenţei sale geopolitice în zonă.

Nici Coreea de Nord nu rămâne indiferentă la potenţialul conflict armat şi, pentru a distrage atenţia comunităţii internaţionale de la acţiunile ei beligerante din peninsula coreeană, este pregatită să susţină PLA cu echipament militar, motivată fiind şi de ideologia comună şi de relaţiile stabilite cu insurgenţii comunişti din zonă. Aflată sub presiune politică internă şi ducând un război costisitor şi ineficient împotriva PLA, Thailanda se vede nevoită să apeleze la sprijinul SUA, imixtiune motivată public prin prisma originilor “teroriste” ale PLA – liderii insurgenţi au fost pregatiţi în tabere de antrenament al-Qaeda. Acest sprijin este unul rezervat, pentru a evita mediatizarea implicării directe într-un război civil. Totuşi, Comandamentul Pacific al Statele Unite va susţine Armata Thailandeză cu echipamente de ultimă generaţie, sub acoperirea manevrelor comune pentru Stabilitate în Pacific, şi cu trupe speciale sub comanda col. Wayne, unităţi care au experienţa conflictelor armate moderne in Asia (sprijinul acordat Coreei de Sud în operaţiunile de anul trecut, în dreptul paralelei 38N).

În perspectiva acestor evenimente, o pace în zonă pare a fi un vis îndepărtat….

Logistica
Meerkats Airsoft Club va saluta si va invita sa participati la OVERLOAD 2012 – Op. Chosen Path, event cu puternica conotatie mil-sim, organizat anual de catre clubul nostru.

Inscrierile pot fi facute aici: http://meerkats.ro/overload-2012/subscribe-and-tickets/

Calendar / orar:
Sosirea si check-in/crono vor incepe de joi seara la ora 19:00, toate verificarile fiind inchise la ora 14:45
Start-joc va fi vineri 28.09 la 15:00, jocul se va desfasura si pe timpul noptii, iar sambata seara 29.09 la ora 19:00 va fi stop-joc;
Dupa joc va urma beer-party si socializare pana duminica 30.09 ora 12:00, cand va fi plecarea din locatie.

Practic intervalul efectiv de joc este vineri 28.09 ora 15:00 – sambata 29.09 ora 19:00.

Costul participarii
La event va fi 65 lei/persoana, incluzand organizare, o masa calda, asistenta medicala, toalete ecologice, recuzita, logistica etc. In cazul in care din alte motive care nu privesc organizatorul, un participant a platit si nu poate sa ajunga la event, suma nu se returneaza. Inscrierile se vor incheia pe 1 septembrie 2012.

Locatia de joc
Este situata la 30 km de Sibiu, pana in offzone accesul se poate face cu autoturismele; detalii stricte despre amplasare si traseu vor fi anuntate in timp util. Zona desfasurarii jocului, va fi una preponderent forestiera, cu vegetatie abundenta de foioase (copaci mari si arbusti), terenul este denivelat cu dificultate medie. Distantele fiind relativ mari, ceva diferente de nivel si vegetatia bogata, recomandam folosirea minim a unei statii performante (gen Puxing, Motorola, Kenwood) per squad! In caz de urgenta, exista semnal pentru telefoane mobile, la check-in va vor fi comunicate numerele telefonice pentru situatii de urgenta.

Cazarea
Va fi ingame, la cort; amplasarea corturilor va fi facuta in fiecare baza a respectivei factiuni. Nu se trage in/din corturi, ochelarii de protectie vor fi purtati in permanenta!

Nu uitati de jocul pe timpul noptii, lanternele cu filtru rosu, aparate cu vizor pe timp de noapte sau termoviziune sunt bine venite.

Factiuni
In cadrul scenariului vor fi 2 mari factiuni (Pattani Liberation Army si Royal Thai Army ), cu mici ingerinte din partea aliatilor occidentali sau de orientare comunista.

Emblemele factiunilor vor fi asigurate optional si contracost (5 lei/bucata); acestea vor fi imprimate pe material textil si cu velcro(scai) pe spate.

Factiunile vor fi departajate pe uniforme, modalitatea de departajare fiind insa accesibila majoritatii participantilor.
ROYAL THAI ARMY: uniforme deschise la culoare (ACU, multicam, desert etc.). In cazul in care o persoana care se inscrie la aceasta factiune nu dispune de uniforma de culoare deschisa, OBLIGATORIU va purta casca pe cap!
PATTANI LIBERATION ARMY: uniforme inchise la culoare (woodland, flecktarn, negru etc.), in plus OBLIGATORIU facepaint (vopsea de fata) !

La ambele factiuni este permisa folosirea bonnie hat, sepci, bandane, atata timp cat se respecta codul culorii uniformei purtate, corespunzatoare factiunii.

Dupa cateva luni de negocieri, discutii si workshop-uri, avem in sfarsit decizia finala cu privire la locatia O2 (Overload, editia a doua) A SE VEDEA HARTA DE MAI SUS.

Incepand de astazi avem confirmarea oficiala a proprietarului si a majoritatii vecinilor terenului pentru eveniment.

Pentru cei ce au participat la O1 anul trecut, pentru cei ce si-au dorit asta, pentru cei care au tinut pumnii stransi: locatia pentru eveniment este fosta unitate militara 01412 de la Mirsa!

La solicitarea reprezentantilor mai multor cluburi/echipe din tara, mai vechi parteneri de joc ai nostri, care zic “no, ce atata graba?…” (fara a fi toti ardeleni), vom prelungi perioada de inscriere la OVERLOAD 2 pana in data de 21.09.2012.
Gasiti aici si o lista cu participantii inscrisi pana acum, la solicitarea publicului.
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

PALA
BAT - ECHIPA

Re: Overload 2012 - Sibiu - 28-29 Septembrie

Postby PALA » 31 Jul 2012, 19:51

posibil,prezent
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

gotcha
Airsofter
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 03 Aug 2012, 16:26

Cei care ar fi vrut sa vada cum e o farama de atmosfera la border war sa vina aici sa vada un joc. e foarte aproape si costurile de deplasare sunt doar dublu fata de fagaras, unde cam toata lumea isi permite duminical ...
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

qatary
Officer Cadet
Replici airsoft si echipament: AK74 - Cyma
RPK - Cyma
Colt 1911 -KJW

Postby qatary » 08 Aug 2012, 21:58

Va asteptam in numar cat mai mare.
Pentru inscrieri aici: http://meerkats.ro/overload-2012/subscribe-and-tickets/

chelu
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: Inca nu am...dar intentionez sa-mi cumpar

Postby chelu » 09 Aug 2012, 06:31

Pai ne hotaram pana la urma care cum mergem? Că parca vad ca iar ma inscriu si nu mergem decat 2, ca la Bradulet...nu ca ar fi vreo problema...
Image
Image
Image

gotcha
Airsofter
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 09 Aug 2012, 08:13

La asta m-am inscris deja. Azi vreau sa si platesc. Numarul vine odata cu calitatea.
Image
Image

qatary
Officer Cadet
RPK - Cyma
Colt 1911 -KJW

Postby qatary » 24 Aug 2012, 10:11

Noutati despre locatie:
http://meerkats.ro/overload-2012-o2-locatie/
Va asteptam

The Fucker
Meerkats Sibiu

Postby The Fucker » 24 Aug 2012, 11:29

Ca si anul trecut OVERLOAD 2012 se va desfasura in aceeasi "jungla" a fostei unitati de rachete de la Marsa! Nu uitati, mai sunt putine zile pana la inscriere...

Image
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/index.htm

chelu
BAT - ECHIPA

Postby chelu » 02 Sep 2012, 08:53

UP cu detalii sus, in primul post. Linkul de inscriere il gasiti tot pe acolo pe undeva.

Pana acum pretendenti ar fi asa:
- Gotcha - inscris si din cate am inteles achitat
- Pala
- Chelu - inscris la ROYAL THAI ARMY

Astia 2 din urma mai trebuie sa se inscrie si sa plateasca...

Inscrieri la acest event se fac pana in data de 21 septembrie.
Image
Image
Image

[moon]
Fondator

Postby [moon] » 02 Sep 2012, 12:40

eu am fost la mirsa si e ok posibil sa merg si acum daca nu intervine ceva
Game mode on !

killer
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: AK47

Postby killer » 02 Sep 2012, 20:44

voi face tot posibilul sa ajung si eu :) .

viobv
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: Inca nu am, intentionez sa fac o achizitie.

Postby viobv » 02 Sep 2012, 23:16

Si eu am fost anul trecut si a fost super evenimentul (mai ales gulasul de la final), inca nu pot sa confirm.
Image

Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai!

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 03 Sep 2012, 10:39

hai k pana in 21,am timp si eu sa ma gandesc.
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

The Fucker
Meerkats Sibiu

Postby The Fucker » 03 Sep 2012, 15:36

Salut baieti!
Cum deja stiati, la solicitarea mai multor echipe, am prelungit termenul de inscriere/plata pana la 21 septembrie. Ideal ar fi cat mai repede, dar oricum limita este 21.09.
In speranta ca poate acest anunt va este util, sa speram ca ne vom vedea la Marsa in numar cat mai mare!

Numai bine domnilor!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
http://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/index.htm

gotcha
Airsofter
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 04 Sep 2012, 12:30

Daca nu sunt indiscret ...
Cati sunt de la BAT deocamndata inscrisi ?
Cati mai sunt si platiti ? :P
Image
Image

qatary
Officer Cadet
RPK - Cyma
Colt 1911 -KJW

Postby qatary » 06 Sep 2012, 13:41

gotcha wrote:Daca nu sunt indiscret ...
Cati sunt de la BAT deocamndata inscrisi ?
Cati mai sunt si platiti ? :P

Ai lista cu participanti aici: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... pQ3c#gid=6

gotcha
Airsofter
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 07 Sep 2012, 07:25

Haha, doar 1 ?
Eveniment accesibil si transportul trebuie sa fie mic pentru distanta asta si doar 1?
Cred ca daca vine vreo echipa sa organizeze eveniment in Brasov, poate apar vreo 3 pe lista ...

//Irony mode off!!!

Gata cu ironia ... hai la joc !!!
Image
Image

chelu
BAT - ECHIPA

Postby chelu » 07 Sep 2012, 09:04

Ce tare, eu sunt cu numarul 100 pe tricou. Gotcha, de la noi e unul, de la Fagaras niciunul, si ei sunt si mai aproape decat noi...
Image
Image
Image

gotcha
Airsofter
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 07 Sep 2012, 19:54

capra vecinului ...
Image
Image

Crazy.Bullet
CSABv
Replici airsoft si echipament: [Systema PTW - M4-A1 Super Max] [VSR G-Spec] [PL B&T MP5 A2] [Glock 17]

Postby Crazy.Bullet » 07 Sep 2012, 20:12

chelu wrote:Ce tare, eu sunt cu numarul 100 pe tricou. Gotcha, de la noi e unul, de la Fagaras niciunul, si ei sunt si mai aproape decat noi...

De la Fagaras (si Bv) suntem 7 pana acum .. doar ca nu am facut inscrierile ... mai avem timp .. in plus suntem de-ai casei ;) ... putem merge si fara inscriere prealabila .. tzc tzc :)

Return to “Evenimente si Meciuri”