medalioane.ro - dog tag-uri personalizate

Prezentare de magazine de airsoft din Romania si ofertele lor. Comenzi din magazinele internationale.
dogtagdesign
Mercenary

medalioane.ro - dog tag-uri personalizate

Postby dogtagdesign » 29 Aug 2009, 01:06

http://www.medalioane.ro este un web site specializat in personalizarea de medalioane incluzand medalioanele militare ale armatei SUA , dog tag .

Mai multe tipuri de materiale si cauciucuri de protectie incluzand camo .

Comenzile se dau on line ,personalizarile se fac cu textul dorit , 2 variante de font .

Echipament de personalizare utilizat anterior de armata SUA ,medalioane import SUA ,personalizarea se face in Bucuresti comform cerintelor clientilor .

Image

Image

Review independent realizat de 6mm http://6mm.ro/6mm/articol/accesorii/dog_tags_medalioanero.php

Deasemenea microgravam logourile echipei , exemple (lucrari custom,nu productie de serie) :

Image

Image

Image

Ocazional participam si sponsorizam competiile de airsoft , am sposorizat Iron Team 2009 , urmeaza Air Camp , in cadrul participarilor personalizam pe loc medalioanele .

Magazinele de airsoft sunt invitate in programul de distributie ,se ofera % din vanzari si reclama pe web site-ul nostru .

Mai multe detalii pe site .

dogtagdesign
Mercenary

Re: medalioane.ro - dog tag-uri personalizate

Postby dogtagdesign » 02 Sep 2009, 10:22

sebannu wrote:Care avea logo-ul BAT-ului in format digital?sa vedem daca se poate personaliza pe un dog-tag.Din ce am inteles daca prima comanda este de cel putin 6, o sa primim si ceva discount, asa ca anuntati-va.

Dati-mi logo-ul in format alb-negru . In mod normal micro-gravura Logo este 10 ron pe fata , pe 2 fete 20 ron . Daca faceti un medalion cu text si un medalion cu logoul echipei fata/spate sau logo echipei fata/logo asr +user asr spate se face gratuit gravura pe o fata . Pretul ar fi 44ron in loc de 54ron , daca se vrea numai text personalizat militar atunci sunt 34 . Dand prima comanda de 6 imi dau seama ca sunteti o echipa si nu individuali , dupa aceea fiecare membru aditional al echipei care da comanda primeste reducerea respectiva .

dogtagdesign
Mercenary

Postby dogtagdesign » 09 Feb 2010, 21:26

Crazy.Bullet wrote:Tare de tot .. Stiu mate ca noi suntem din provincie. :) Kidding. Acum la modul serios. Ce vreau eu sa te intreb este daca pot avea preferintze de genul ca una din placutze sa fie cu indiactiv .. nume .. team .. oras .. whatever .. si una cu sigla BAT fatza - verso? Adica 2 placutze pe lantz de 60 cm. Eu asa as vrea.

Din experienta am introdus explicatia cu @ . Nu o data am primit telefoane de la clienti care ziceau " Cum domnule nu ai primit e-mailul , ca ti-am trimis la adresa care ai pus-o pe forum !!"

Deci standard pentru echipele airsoft pana acum am facut un medalion cu text personalizat cu echipament militar ,text format armata SUA , Nume ,Prenume,Cnp,grupa sanguina si religie . Unii si-au trecut numar de telefon in loc de religie ,acum ficare scrie ce-i trece prin cap nu e obligatoriu sa scrii ceva anume . Al doilea medalion l-am personalizat prin microgravura si de obicei am folosit 2 logo-uri diferite , Logo-ul echipei si logoul unitatii (Sword Sibiu)sau al mascotei (merkata) pentru Merkats sibiu . Unele echipe au folosit pe ambele fete ale medalionului 2 acelasi logo , iar sub logo a fost scris call sign / nume cu litere font militar .

Setul complet consta in : Placuta 1 text personalizat militar + Placuta 2 text personalizat cu microgravura ,si se cade de comun acord la 1 sau 2 logouri ,pe ce fata se pun ,si daca se pun call sign-uri + Lant 60 cm + Lant 10 cm + 2 cauciucuri de protectie ,cauciucurile pot fi negre sau se pot configura si cu culori camuflaj etc(cauciucurile camo sunt mai scumpe). Poate fi orice material disponibil pe http://www.medalioane.ro dar va recomand inox mat , (pretul este cel afisat pe web site + 20 lei microgravura )- 20% reducere acordata echipelor airsoft , . Aceasta reducere se acorda daca mergeti toti pe acelasi format de logo(logouri) la medalionul 2 unde se schimba numai call sign-ul . Daca vrea fiecare in parte logo-ul lui atunci nu se acorda reducerea deoarece trebuie re-programat echipamentul de fiecare data (ca sa schimb numai text de call sign e usor ) . Acum ganditi-va toti ce vreti sa faceti ,cadeti de acord asupra formatului si eu le fac .

In total urmatoarele echipe de airsoft se inscriu in portofoliul nostru cu formatul de mai sus : Dacia Rex (premii Iron Team) , SDS/SWORD Sibiu medalioane echipa , Bebelusii (premii Air Camp)+medalioane echipa,TMT Bucuresti (premii IAPSC), Compania 7 Iasi (medalioane echipa),HAT Bucuresti (medalioane echipa) . S-au mai trimis medalioane personalizate numai cu text la echipe din Craiova,Deva,Braila&Galati .

dogtagdesign
Mercenary

Postby dogtagdesign » 07 Jun 2010, 00:05

Buna la toata lumea .
As vrea sa stiu ce ati decis , in ce format doriti sa faceti medalioanele pentru echipa . Am adus echipamentul nou cu personalizarea in relief ,este disponibila pe www.medalioane.ro

Detaliat :
1.Medalion 1- logo cu sau fara call sign (acelasi pret optional pentru fiecare membru)
2.Medalion 2- text 5 randuri x 15 litere pe rand .

Pret set 34 de lei + (10 lei lei pe fata medalion microgravura custom x2 = 20 lei) = 54 de lei - 20% reducere .

Cei care vor numai text,care nu sunt membrii , daca dati pentru prieteni ,amici etc si dati comanda impreuna cu comanda de echipa beneficiaza deasemenea de 20% reducere , numai text 34 lei - 20% .

Inainte de a se da comanda voi prezenta o mostra a medalionului cu Logo .

dogtagdesign
Mercenary

Postby dogtagdesign » 28 Jun 2010, 22:07

Actualizare anunt . Va prezint ultimul font disponibil :
Image
Echipament de personalizare model 2010 .

dogtagdesign
Mercenary

Postby dogtagdesign » 17 Sep 2011, 16:24

Valabil in continuare .
34 de lei setul de 2 placute dog tag + lant inox bila 60 cm + lant inox bila 10 cm + 2 cauciucuri de protectie simple (cu cauciucuri premium 35 de lei)
14 lei o placuta + inel inox (fara cauciuc)pentru cheile de la masina/motocicleta/casa etc.
Image
Image

dogtagdesign
Mercenary

Postby dogtagdesign » 11 Jul 2012, 16:35

Actualizam anuntul, valabil in continuare. ne gasiti si la id-ul de mess medalioane_personalizate . telefon 0720500194
Luni-Vineri 10:00-21:00, Sambata 10:00-18:00 Duminica 10:00-15:00

dogtagdesign
Mercenary

Postby dogtagdesign » 10 Jun 2013, 13:55

Salutare !!! Valabil in continuare !!! Astept comenzile voastre !!!

Return to “Magazine de airsoft si anunturi”