Buna,ce parere aveti despre REPLICA asta?

Aveti intrebari legate de airsoft? Aici e locul lor.
Forum rules
Poti gasi raspuns la unele din intrebarile tale, chiar in regulamentul oficial si in regulile locale de airsoft.
BogMor
BAT - CLUB
Replici airsoft si echipament: Am avut Dboys M14, Galil, Famas, o clona de sniper

Re: Buna,ce parere aveti despre REPLICA asta?

Postby BogMor » 12 Jul 2010, 10:02

lory86 wrote:Pana la urma am decis sa iau replica asta;
http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1712

E un pic mai galagioasa dar este un model bun. Urmeaza sfaturile de la ceilalti si nu tine prea multe secunde degetul pe tragaci pe full-auto. Prima piesa poate sa pice guma de hop-up si devine si mai galagioasa. Succes.

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 16 Jul 2010, 17:35

BogMor wrote:
lory86 wrote:Pana la urma am decis sa iau replica asta;
http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1712

E un pic mai galagioasa dar este un model bun. Urmeaza sfaturile de la ceilalti si nu tine prea multe secunde degetul pe tragaci pe full-auto. Prima piesa poate sa pice guma de hop-up si devine si mai galagioasa. Succes.

La ASR Forum au scris ca nu prea e bun pentru woodland???Are cineva tipul asta??Cam la cat m bate bb?

Edit:cred ca pana la urma am gasit niste info despre distanta :) . Se pare ca e :48-50m.

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 17 Jul 2010, 17:46

http://www.magazinpacpac.ro/produs.php? ... ms=&id=375
Se spune ca la replica asta trebuie sa descarc total bateria inainte de a reincarca.Inainte de fiecare incarcare.E adevarat? :)
Daca e asa cum pot sa descarc total?Trag pana ramune fara baterii? :D Sau cu un bec?
Last edited by lory86 on 19 Jul 2010, 18:07, edited 1 time in total.

T.N.C.
Airsofter
Replici airsoft si echipament: AUG-3G-PRIMARY, DESERT EAGLE-SIDE ARM

Postby T.N.C. » 17 Jul 2010, 18:12

De ce nu vi tu la o intalnire (maine este una ca de altfel in aproape fiecare saptamana) si sa-ti lamuresti toate problemele intr-o singura zi? Te asteptam si te asigur ca o sa te ajutam cu tot ce putem chiar sa-ti luam o replica pe gustul tau. Totusi tu stii ce vrei? Adica ce tip de replica? Ce vrei de la ea putere, precizie, cadenta etc.? Ca sa te lamuresti mai repede si mai usor vino sa vezi ce avem. Poate chiar sa si joci o zi cu mai multe modele de replici si atunci poate o sa te hotarasti ce anume vrei.

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 17 Jul 2010, 18:33

T.N.C are dreptate...fara sa pui mana pe ceva replici nu te poti hotara....eu unul sincer mi-am luat ceva ce mi-a placut cum arata...dupa aia m-a interesat FPS-urile....si arma merge bine...
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 17 Jul 2010, 19:56

PALA wrote:T.N.C are dreptate...fara sa pui mana pe ceva replici nu te poti hotara....eu unul sincer mi-am luat ceva ce mi-a placut cum arata...dupa aia m-a interesat FPS-urile....si arma merge bine...

Am incercat cateva replic pana acum.A lui Foxy.
un sniper si un M15.In general imi place modelul M.
Saptamana viitoare o sa cumpar veston si pantalon (inca nam nici un echipment camoflaj,si nu vrau sa merg in trening :) ) .Macar sa fie veston+pantaloni si atunci eu si inca un prieten mergem la partida.Replica o sa inhiriem,ori de la T.N.C ori de la Croker.

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 17 Jul 2010, 20:00

Tinute gasesti...banuiesc ca au si colegii mei asa ceva,dar oricum se gasesc,daca intri pe okazii.ro....acolo sunt si pantaloni si vestoane si camasi.....si stai linistit nu esti primul care ar veni in trening...distractia conteaza...de ce nu vi maine cu FOXY??Asa ne-ai cunoaste ai ai vedea mai multe arme sa-ti faci o opinie...care te-ar ajuta sa-ti alegi o arma...

Image

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 18 Jul 2010, 17:03

Weekendul asta nu am fost liber :) . Can gasesc echipamnet atunci sigur ca o sa merg ,sa mai vad niste replici in live :P.

Apropo,e cineva care a cumparat de la airsoft.ro imbracaminte? :D Eu vreau sa cumpar de acolo dar nu stiu daca o sa fie bine marimea. Am o inaltime de 195,ei au marimea maxim 3xxl,si nu stiu daca va fi destul de mare.Nu vreau sa cumpar degeaba. :)

http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=658
http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=286

T.N.C.
Airsofter

Postby T.N.C. » 18 Jul 2010, 22:26

Vorbeste cu crazy bullet pe tema asta ca el a tot cumparat de acolo si sigur o sa te ajute.

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 21 Jul 2010, 15:13

Daca comand replica de la http://www.gunfire.pl/product-eng-11521 ... M-034.html ,cat o sa fie transprotul?Si la vama va fii problema??
Sau inca na comandat nimeni de acolo ? Stiu ca e out of stoc. Si inca ceva la replica ala bateria+incarcator e in pachet? Nu inteleg polandez sau ce limba e scris acolo :P

gotcha
Airsofter
Replici airsoft si echipament: SCAR-L
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 21 Jul 2010, 16:32

-"this product is currently out of stock"
Deci nu poti comanda acel produs. Si dupa cate stiu, e mare criza de chinazerii acum. dupa ce au fost inchisi vreo 4 directori de firme producatoare din china s-au linistit toti. Deci nici nu o sa apara in stoc prea curand. Sau daca apare o sa fie la alte preturi.

-Nu, nu platesti vama, iti vine produsul direct acasa.

-Transportul o sa fie vreo 20+ euro... depinde de greutate.

-Mai sunt comenzi care se fac, chiar baietii din Fagaras vor sa faca o comanda acolo. http://www.clubairsoft.ro/forum/viewtopic.php?t=120

-Mie nu imi prea place acest model cu grip-ul in modelul acela. De obicei are un joc care nu prea il poti corecta.

-Nu vreau sa fiu rau, dar astia de la gunfire stau destul de prost la capitolul calitate. Trimit comenzi cu produse lipsa samd... acum, tu, cum crezi ca ti-o fi norocul !
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

sebannu
CSABv

Postby sebannu » 21 Jul 2010, 18:46

lory, poti incerca si la http://www.taiwangun.com (tot din polonia)
Perks: [Quartermaster] [Jinxed] [Fragile] [Combat journalist] [Celebrity=S.T.A.L.K.E.R. 09]

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 22 Jul 2010, 00:38

Al 2-lea replica care imi place e asta,dar tot indisponibil . Nu prea am vazut la alte magazine onnline.
http://www.magazinpacpac.ro/produs.php? ... ms=&id=375

gotcha
Airsofter
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 22 Jul 2010, 07:22

Sa incerc sa-ti dau un pont ...

Sunt magazine, cum sunt de exemplu: gunfire.pl, airsoft.ro, airsoftneamt.ro, magazinpacpac.ro, ... care tin pe oferta produse pe care nu le mai au si sunt slabe sanse sa le mai obtina. Slabe sanse pentru ca nu se mai produc.(vezi ca povesteam de o criza de chinezarii...) Nu vreau sa zic ca aceste magazine ar fi neserioase, doar ca isi pastreaza o perioada destul de lunga produse care nu le mai pot vinde in oferta. Atat.
Sunt cateva magazine cum ar fi taiwangun.com, specshop.pl, etc... care tin pe oferta doar produse pe care le au pe stoc. Produsele out of stock dispar in cateva zile de pe oferta lor, sau macar au o sortare dupa produse care sunt pe stoc.

Daca vezi ceva ce-ti place si nu e pe stoc ... cel mai bine e sa dai un telefon la cei care au magazinul virtual si sa ii intrebi daca iti mai pot face rost de acel produs. La cei din strainezia mai greu, sau te interesezi pe mail ...
Eu, unul, nu mi-as face iluzii ca un produs care nu este pe stoc o sa apara prea curand.
In rest, iti doresc success in achizitionarea unei replici care sa-ti placa.
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 22 Jul 2010, 12:37

Cel mai probabil o sa cumper o replica SH,fiindca replici care imi plac sunt out of stoc :),la toate magazine :D
Unu e pe stoc, ala Classic Army SLV M15A4 Rifle ,dar am inteles ca viteza cu care trage e prea mica pentru woodland. ( 95m/s),si avand cam 1m lungime e putin greu sa joc numai CQB cu ea :)

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 25 Jul 2010, 19:42

Pe ASR am citit,nu stiu daca am inteles bine.Pe drum nu am voie sa port haine militare,daca nu sunt soldat??

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 25 Jul 2010, 19:50

E o tampenie...asta iti spun eu sigur...si nu numai

Image

gotcha
Airsofter
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 25 Jul 2010, 20:27

Legea privind portul de efecte militare este foarte ambigua. De fapt multe legi de la noi sunt. Tin sa-ti spun ca nu au fost probleme cu portul de uniforma fara insemne. Putine cazuri au fost sa se lege de airsofteri pentru acest aspect. In mai toate cazurile a fost rezolvata problema printr-o singura discutie amiabila.
Image
Image

T.N.C.
Airsofter

Postby T.N.C. » 25 Jul 2010, 20:47

Poti purta hainele respective dar sa nu ai si insemnele militare (nume, tara, emblemele, drapel etc). In momentul in care le porti dar nu ai insemnele respective este doar o haina camuflaj.

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 25 Jul 2010, 20:51

A mea are un mic steag(englez) pe umar. Nu cred ca o sa am probleme cu ala.e mic cam 3x2cm

Return to “Beginner's Corner”