Buna,ce parere aveti despre REPLICA asta?

Aveti intrebari legate de airsoft? Aici e locul lor.
Forum rules
Poti gasi raspuns la unele din intrebarile tale, chiar in regulamentul oficial si in regulile locale de airsoft.
T.N.C.
Airsofter
Replici airsoft si echipament: AUG-3G-PRIMARY, DESERT EAGLE-SIDE ARM

Re: Buna,ce parere aveti despre REPLICA asta?

Postby T.N.C. » 07 Jan 2011, 20:02

blackice wrote:Vreau sa imi iau si eu replica asta si apoi sa ii fac upgrade

Nu stiu daca si merge sa faci asta. Ca si idee, dupa ce am avut o gasca de replici si am incercat multe dintre ele am invatat ca daca dai putin putin face. Nu cred ca la banii astia poate sa tina sa-i faci un upgrade, cu exceptia cazului in care vrei sa mai pastrezi din ea doar exteriorul. De ce nu socotesti cat costa tot ce vrei sa-i faci plus pretul acestei replici si sa vezi ce gasesti de banii aia. Dupa parerea mea singurul upgrade pe care as fi dispus sa-l fac la o replica este teava de precizie si eventual teflonarea garniturilor. Nu stiu ce sa zic de sniper ca nu am prea jucat dar am luat decizia sa-mi iau si eu totusi una http://www.airsoftgi.com/product_info.p ... ts_id=4308 undeva pe la finele lui 2012. Parerea mea este ca e prea ieftina sa fie si buna.

PALA wrote:La 440 Fps... e puternica

440 mm este lungimea tevii FPS are doar 390.

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 07 Jan 2011, 20:37

Nu nu...am citit bine 440 FPS...si 440 mm....:)
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

lory86
Officer Cadet

Postby lory86 » 08 Jan 2011, 10:39

http://www.airsoftgi.com pana Ro cat e transportul??Nu am gasit info despre transport.

blackice
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: HK416, AK47 , Well MB03

Postby blackice » 08 Jan 2011, 12:28

T.N.C. wrote:
blackice wrote:Vreau sa imi iau si eu replica asta si apoi sa ii fac upgrade

Nu stiu daca si merge sa faci asta. Ca si idee, dupa ce am avut o gasca de replici si am incercat multe dintre ele am invatat ca daca dai putin putin face. Nu cred ca la banii astia poate sa tina sa-i faci un upgrade, cu exceptia cazului in care vrei sa mai pastrezi din ea doar exteriorul. De ce nu socotesti cat costa tot ce vrei sa-i faci plus pretul acestei replici si sa vezi ce gasesti de banii aia. Dupa parerea mea singurul upgrade pe care as fi dispus sa-l fac la o replica este teava de precizie si eventual teflonarea garniturilor. Nu stiu ce sa zic de sniper ca nu am prea jucat dar am luat decizia sa-mi iau si eu totusi una http://www.airsoftgi.com/product_info.p ... ts_id=4308 undeva pe la finele lui 2012. Parerea mea este ca e prea ieftina sa fie si buna.

Merci de sfaturi dar sincer trebuie sa ma incadrez intr-un buget relativ limitat(criza bat-o vina). Daca as avea 1000 $ clar ca nu as opta sub nici o forma pentru replica asta de sniper, dar nici nu vreau sa astept 1 an pana strang bani sa imi iau o replica. Ma gandeam ca asta e de inceput pentru ca sunt nou in domeniul airsoftului, iar pe parcurs cand o sa mai strang ceva bani sa imi iau ceva calumea. Ideea era daca merita replica sau aveti voi alte sugestii mai bune. Multumesc.
NU RIDICA O FEMEIE LA CER CA TE INSEALA CU PRIMUL INGER

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 08 Jan 2011, 12:39

Vezi ca snipe gasesti si pe okazii....noi noute...e un tip din BRASOV care aduce asa ceva...KIMIR...si decat sa-ti dai comanda...plus transport plus luneta...asa iei aceeasi arma...din tara...cu luneta...bipod...dar putin mai scumpa..

Image

blackice
BAT - ECHIPA

Postby blackice » 12 Jan 2011, 20:18

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 12 Jan 2011, 20:27

E o arma buna...poate sa-ti confirme CROCKER...are si el una...daca il rogi la un joc te poate lasa sa joci cu ea...eu unul am tras...am fost multumit...

Image

gotcha
Airsofter
Replici airsoft si echipament: SCAR-L
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 12 Jan 2011, 20:46

Da, A&K dragunov este mai ok decat cealalta. Trage puternic, merge teava de AEG. O alegere super ieftina.
Parti negative ar fi lipsa pieselor pentru chimb/upgrade, fiabilitatea destul de scazuta pe termen lung datorita lipsei pieselor.

Acum zic, ce am mai zis-o de atatea amar de ori. Sniperul de airsoft nu are nici o legatura cu sniperul care trage cu plumbi. Multi au facut greseala de a-si cumpara o replica pt. sniper la airsoft si sa observe ca nu e pentru ei asa ceva. Foarte putin joaca ca si sniper deoarece este foarte dificil rolul.

Pentru inceput si nu numai recomand o replica de asalt, daca nu chiar una mica. Uite de exemplu asta : http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_045_cm-1410.html

Constructie solida, piese de schimb, putere si precizie rezonabile. Usoara si fiabila. Nu poti pune pre multe pe ea, dar nici nu prea ai nevoie pe o replica de multe briz brizuri ...

Acum nu te cunosc, dar cunosc entuziasmul de la inceputul acestei pasiuni. Fa ce vrei dar asculta un pic si de restul. Bafta la joc !
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

blackice
BAT - ECHIPA

Postby blackice » 12 Jan 2011, 21:01

Va multumesc pentru sfaturi. O sa vin intai la cateva jocuri sa testez mai multe arme, desi eu am o pasiune pentru snipere, sau cel putin asa cred acum :lol: si apoi o sa ma decid daca rolul de sniper mi se potrivest sau nu. Si apoi sub indrumarea veteranilor o sa imi iau o replica care sa se muleze pe personalitatea mea.

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 12 Jan 2011, 21:05

Daca ai rabdare...nu ai chef de alergat...iti place sa stai la panda prin boscheti...esti fericitul castigator al unui sniper...daca nu...ia altceva...:))

Image

blackice
BAT - ECHIPA

Postby blackice » 12 Jan 2011, 21:28

Sincer imi place sa stau la panda, sa incerc lovituri imposibile pe distante "mari", sa ma camuflez astfel incat inamicii sa treaca la 5 m de mine si sa nu ma vada(nu m-am uitat prea mult la filme :D ), sa fac fiecare lovitura sa conteze, etc. De aceea ma gandesc ca mi se potriveste rolul de sniper. Si daca imi iau sniper o sa imi iau incarcatoare low sau maxim mid-cap, parerea mea ca daca ai bile limitate jocul te face sa te bazezi mai mult pe tactica decat pe 2000 bile trase in speranta ca nimeresc si eu ceva.

chelu
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: Inca nu am...dar intentionez sa-mi cumpar

Postby chelu » 12 Jan 2011, 23:19

Blackice, si eu tot sniper am vrut sa-mi iau initial...insa dupa cateva jocuri m-am razgandit...cel putin pentru moment. In viitor am in plan sa-mi iau si un sniper.

Asa ca, vino la mai multe jocuri (exemplu asta de duminica 16.01.2011, la Reci - vorbesti cu baietii si te rezolva de transport si replica) si poti incerca mai multe replici, vezi ce-ti place...si abia dupaia te hotarasti si-ti iei replica ta...

Parerea mea...
Image
Image
Image

Return to “Beginner's Corner”