Sniper Rifle sau Ak 47 ?

Aveti intrebari legate de airsoft? Aici e locul lor.
Forum rules
Poti gasi raspuns la unele din intrebarile tale, chiar in regulamentul oficial si in regulile locale de airsoft.
FidelCastro
Mercenary

Sniper Rifle sau Ak 47 ?

Postby FidelCastro » 09 Jun 2010, 18:29

:D Incepator :D

Nu am mai jucat air soft dar dupa cate ma-m documentat e ceva asemanator aplicatiilor militare ( me so army not horny ) :mrgreen: :mrgreen:

1. am decis sa devin sniper in air soft

Daca ati putea sa imi dati cateva sfaturi la ce fel de arma sa imi aleg , ceva bun cu luneta evident dar si la pret de criza

Ma bate gandul sa imi aduc de afara ceva fain si ieftin dar nu stiu cum sant conditiile cat imi ia TVA-ul vieti si daca imi expediaza macar in romania (sa nu le dea voie legea)

2.Un replica ak 47 cu pat rabatabil electric evident este unde ma duce mintea , defect profesional ? habar nu am

Initial nu as vrea sa bag mai mult de 400-500 de lei pe arma cu tot cu luneta deci asta ar fi bugetul

Stiu am pretentii cam mari la bani astia dar afara vad ca preturile sant ddecente.

Multumesc 8)
Last edited by FidelCastro on 12 Jun 2010, 18:02, edited 2 times in total.

gotcha
Airsofter
Replici airsoft si echipament: SCAR-L
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Re: Sniper Rifle sau Ak 47 ?

Postby gotcha » 09 Jun 2010, 21:38

Exista o versiune de dragunov (PSL) care este ideala pentru ce vrei tu. Este un springer, eset ieftin si este puternic, adica bun pentru snipereala.
Ca si idee ... http://www.airsoftneamt.ro/eco/index.php?act=viewProd&productId=787
Nu recomand magazinul. Replica oricum nu prea am mai vazut-o pe stoc in ultimul timp.

Oricum daca iti imaginezi ca o sa tragi peste 60 metrii precis, iti cam faci iluzii. Airsoftul nu este ca si armata.
In schimb este o distractie care pe foarte multi care au practicat-o, i-a prins.
Hai odata pe teren sa vezi ce facem si apoi o sa te hotaresti daca iti place asa ceva si daca vei vrea sa fi in continuare "sniper" ;)

Nu voi pierde acum timp incercand sa explic tot ce stiu, daca veri imi gasesti ID-ul de mess la sectiunea contacte, si vorbim in particular ce si cum.

Deocamndata iti urez, bine ai venit pe forum !
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 09 Jun 2010, 21:43

sniper gasesti si pe okazii....e un tip in Brasov care are asa ceva la vre-o 400 mil...500 fps...plus luneta...te duce undeva mai sus de 500...dar...gasesti...pe comanda si lunete mai ieftine...
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

T.N.C.
Airsofter
Replici airsoft si echipament: AUG-3G-PRIMARY, DESERT EAGLE-SIDE ARM

Postby T.N.C. » 09 Jun 2010, 22:48

O idee buna ar fi mai intai sa vezi si tu despre ce e vorba. Adica hai la una dintre intalniri si se rezolva sa faci cunostinta cu mai multe replici ca sa vezi daca mai vrei sa ramai la ideile tale. Totusi la fondurile pe care le ai disponibile cam greu sa-ti iei ceva puternic. Ca si marime toate respecta originalul, ca si greutate eu din 9 am doar doua care respecta si asta. Spor la cautari si dupa cum ziceam mai sus te asteptam si la joc odata.

FidelCastro
Mercenary

Multumesc

Postby FidelCastro » 10 Jun 2010, 07:02

Aveti dreptate trebuie ceva banuti sa bagi intr-o pasiune si o sa vin pe 19 20 daca e vreo intalnire si o sa probez amandoua tipuri de replici in timp
Vad ca baieti au la inchiriat amandoua tipuri ce ma intereseaza :wink:

Eu cam duc dorul aplicatiilor

Deci cred ca nu e ceva trecator am practicat si paint ball pt 1 an si ceva dar e f scump sportul si nu te bucuri de toate avantajele unei desfasurari de forte

Nu mai stiu cine a zis pe forum dar AIRSOFT este noul sport national.

Si poate colegi o sa ma faca nebun ca dupa atatia ani in armata mai vreau sa ma furisez si sa 'trag' in timpul liber dar este o pasiune

Stima
Last edited by FidelCastro on 12 Jun 2010, 09:45, edited 1 time in total.

gotcha
Airsofter
Replici airsoft si echipament: SCAR-L
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 10 Jun 2010, 07:51

Bine bine, hai intai la joc, vezi daca-ti place, si apoi vedem cu restul pasilor ;)
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 12 Jun 2010, 08:05

Bai ....eu nu stiu de ce nu pui si ce calibru ai la arma...si cate boabe iei in P.O.S.T....vad ca esti tare mandru ca lucrezi in armata si asa mai departe....mai lasa vorbaraia despre ce ai la munca...ca nu e bine....hai pa

Image

FidelCastro
Mercenary

Postby FidelCastro » 12 Jun 2010, 09:46

CHIUPA wrote:Bai ....eu nu stiu de ce nu pui si ce calibru ai la arma...si cate boabe iei in P.O.S.T....vad ca esti tare mandru ca lucrezi in armata si asa mai departe....mai lasa vorbaraia despre ce ai la munca...ca nu e bine....hai pa

Asa este nu am ce zice SEFU :( (Editat, sters zic eu rezolvat)

T.N.C.
Airsofter

Postby T.N.C. » 12 Jun 2010, 18:43

Fidel dragule vad ca te cam ciufulesc colegii :lol:. Eu zic ca la urmatoarea intalnire sa te prezinti cu neste buchete de flori si baxuri de bere ca sa-ti ceri iertare :lol: .

FidelCastro
Mercenary

Postby FidelCastro » 12 Jun 2010, 22:08

T.N.C. wrote:Fidel dragule vad ca te cam ciufulesc colegii :lol:. Eu zic ca la urmatoarea intalnire sa te prezinti cu neste buchete de flori si baxuri de bere ca sa-ti ceri iertare :lol: .

Pe scurt i give up daca nu ma pot distra de colegi plm la ce sa mai vin , sa imi sufle in ceafa : ba ai grija ce zici poate se mai face un club in viitor ca altfel nam ce face si stii cum e tzantaru devine armasar ca cine stie ce secrete de stat "degeaba" am dezvaluit poate imi explica cineva cum sa sterg contul si gata

ar fi fost fain daca aveai cu cine

Stima

T.N.C.
Airsofter

Postby T.N.C. » 12 Jun 2010, 22:22

Daca tu asa crezi nu ai decat sa faci asta dar sincer daca tu consideri posturile alea glume si distractie ... Mai bine hai odata la joc ca sa vezi ce inseamna distractia asta. In ceafa nu ti-a suflat si nici nu o sa-ti sufle nimeni dar totusi este mult mai sanatos pentru tine si pentru noi sa-ti limitezi posturile la orice altceva cu exceptia armatei. Mai multe discutam cand si daca ne intalnim.

Apropo cei care s-au luat de tine sunt colegi de ai tai din ghimbav. Daca te deranjeaza un om care-ti vrea binele ...

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 12 Jun 2010, 22:35

T.N.C are dreptate...ne cunoastem din vedere...asta sigur...dar nu ma apuc sa spun ce si cum...fac pe la munca...ca nu e bine...suntem de gasca toti...stim de gluma...dar cum noi nu ne laudam sau falim ca lucram unde lucram...cred ca se poate ca si altii sa nu o faca ...pt ca sunt multe motive...mai ales ca acest forum nu este dedicat acestor tip de discutii...bafta

Image

FidelCastro
Mercenary

Postby FidelCastro » 12 Jun 2010, 23:34

T.N.C. wrote:Daca tu asa crezi nu ai decat sa faci asta dar sincer daca tu consideri posturile alea glume si distractie ... Mai bine hai odata la joc ca sa vezi ce inseamna distractia asta. In ceafa nu ti-a suflat si nici nu o sa-ti sufle nimeni dar totusi este mult mai sanatos pentru tine si pentru noi sa-ti limitezi posturile la orice altceva cu exceptia armatei. Mai multe discutam cand si daca ne intalnim.

Apropo cei care s-au luat de tine sunt colegi de ai tai din ghimbav. Daca te deranjeaza un om care-ti vrea binele ...

Se putea da un mesaj pe privat si nu mai era atata tevatura , cum am mai zis intr-un post precedent apreciez sfatul dar au exagerat baieti

Ne strangem mana prieteneste rog admin sa stearga contul meu si posturile mele

Daca nu sa imi explice cineva cum

Ca nu vreau sa imi aud vorbe la munca poate colegi mei imi vor binele dar la gluma cum am vb eu poate vb si ei : se intelege altceva.

Stima
Last edited by FidelCastro on 12 Jun 2010, 23:37, edited 1 time in total.

FidelCastro
Mercenary

Postby FidelCastro » 12 Jun 2010, 23:36

CHIUPA wrote:T.N.C are dreptate...ne cunoastem din vedere...asta sigur...dar nu ma apuc sa spun ce si cum...fac pe la munca...ca nu e bine...suntem de gasca toti...stim de gluma...dar cum noi nu ne laudam sau falim ca lucram unde lucram...cred ca se poate ca si altii sa nu o faca ...pt ca sunt multe motive...mai ales ca acest forum nu este dedicat acestor tip de discutii...bafta

da mersi apreciez gestul

cazakstan
Fondator

Postby cazakstan » 14 Jun 2010, 11:02

ficior stai linistit ca nu isi da drumul la gura nimeni dintre noi pe la munca dar noi te sfatuim de bine ptr ca vezi tu pe forumul asta s-ar putea sa fie si sefi de ai tai :shock: si sa pici singur cu c... in p... nu mai fi catranit hai la joc sau la bere (urmareste forumul cand ne intalnim) si mai discutam ne mai sfatuim si poate chiar de ce nu imprietenim. eu zic sa lasam deoparte trebile de munca aici si sa ne simtim bine ca intre prieteni si pasionati de acelasi lucru: AIRSOFT. toate cele bune si inca o data nu mai fi suparat ca nu rezolvi nimic
Image
Image

inteligenta ma urmareste dar.... eu sunt mai rapid ca ea

Return to “Beginner's Corner”