Jocuri, incepator, magazine

Aveti intrebari legate de airsoft? Aici e locul lor.
Forum rules
Poti gasi raspuns la unele din intrebarile tale, chiar in regulamentul oficial si in regulile locale de airsoft.
VOODOO
Mercenary
Replici airsoft si echipament: Nimic deocamdata

Jocuri, incepator, magazine

Postby VOODOO » 11 Jan 2016, 20:44

Buna ziua, Ma numesc Victor si sunt din Brasov, sunt un mare adept al paintball-ului si un mare fan al armelor, am cateva meciuri de paintball la activ, mi-a placut dar cand am auzit de airsoft nu am ezitat sa ma interesez, aparent bilele fiind mai mici sunt mai precise nefiind atat de mult afectate de vant ca cele de paintball si avand distanta de tragere mai mare(va rog corectati ma daca gresesc) plus ca armele arata mult mai realist neavand acel gigantic loadder din cauza caruia nu-i poti pune nici un amarat red dot.
As vrea sa stiu daca se merita sa investesc in acest sport, nu prea vad in Brasov multi pasionati, as vrea consistenta, meciuri dese si locatii si scenarii diferite, in limita bunului simt desigur, cand are toate lumea timp.
Si daca da, de unde sa mi cumpar echipament? In romania mi se par foarte scumpe, ma gandeam sa mi dau comanda din america de pe evike.com acolo e ceva numit box of aswemness sau B.O.A. care iti da pentru 150$ o arma la intamplare de minim pretul platit sa marele premiu o arma de 800$ plus ca au niste masti geniale pe acel site.
Si as vrea sa vin la un meci daca se poate, nu pare ca o sa ninga prea curand la noi, vreau sa zic ca am 17 ani si daca va fii absolut necesar voi veni cu un parinte, dar asta e cam complicat pentru mine ei fiind ocupati 7 zile din 7, vreau sa spun ca am un pic de experienta cu armele adevarate, bunicul meu traind in republica moldova si fost combatant m a luat la vanatoare si mi a explicat tot ce tine de siguranta in preajma armelor si cum sa desfac si fac (field-strip) un ak-47 care era defapt un akm type-51, sunt la fel, cunoscatorii vor stii, ma gandeam sa dau la academia militara dar multa lume mi a spus ca armata in romania lasa de dorit, cat despre conditia fizica, eu zic ca stau bine, sunt kickboxer si am facut judo 4 ani, deci pot sa incasez o bila de 6mm.
Daca doriti sa ma luati la urmatorul meci as fii mai mult ca bucuros sa va insotesc, nu sunt problematic, cunosc regulile, sunt onest(in onestitate consta tot farmecul jocului pana la urma) si ascult ordine, nu o sa ma revolt la o indicatie sau un ordin direct de la cineva mai experimentat ca mine, si as vrea sa stiu cat costa sa inchiriez o replica, pana imi procur propriul echipament si pana ma hotarasc ce rol as vrea sa joc, si daca trebuie sa mai platesc ceva, si ce sa aduc la mine.
Multumesc anticipat.

PALA
BAT - ECHIPA

Re: Jocuri, incepator, magazine

Postby PALA » 16 Jan 2016, 19:58

Salut,momentan din cauza timpului nefavorabil,nu se vor tine meciuri,insa poti urmari pe facebook cum se misca airsoftul in Brasov..
https://www.facebook.com/groups/8024410 ... 6/?fref=ts
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

Return to “Beginner's Corner”