Păreri AEG M4A1 R.I.S

Aveti intrebari legate de airsoft? Aici e locul lor.
Forum rules
Poti gasi raspuns la unele din intrebarile tale, chiar in regulamentul oficial si in regulile locale de airsoft.
Tanasă Vali (kek)
Mercenary
Replici airsoft si echipament: *in curs de achizitionare*

Păreri AEG M4A1 R.I.S

Postby Tanasă Vali (kek) » 01 Mar 2012, 22:00

Salut Airsoftbrasov si bine v-am gasit prin intermediul acestei prime postari.

Am sa fiu scurt si la obiect si am sa intreb, avand in vedere ca nu am cunostinte prea multe in ale airsoftului, ce parere aveti despre urmatoarea arma si daca isi merita banii. Mentionez ca detin un buget foarte limitat si doresc o arma relativ ieftina dar care totusi sa nu necesite schimburi de piese si alt fel de reparatii odata la saptamana.

Arma este aceasta: http://airsoftieftin.ro/products.php?pr ... cumulator#

Multumesc anticipat.

chelu
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: Inca nu am...dar intentionez sa-mi cumpar

Re: Păreri AEG M4A1 R.I.S

Postby chelu » 01 Mar 2012, 22:32

Salut si bine ai venit!

In primul rand exista o vorba: nu tot ceea ce e ieftin este si bun. La fel e si in airsoft. In al doilea rand, in airsoft nu exista ARME, exista doar REPLICI. In al treilea rand, cu replica ce vrei tu sa ti-o cumperi nu faci nimic pe terenul de airsoft. Cu 0,6 J trag cu pistolul meu cu arc...si crede-ma ca e DEGEABA. Decat sa dai 250 ron pe o replica de plastic mai bine vorbesti cu Croker (un coleg de pe forum), el are vreo cateva replici calumea de vanzare, second-hand ce-i drept dar mult mai bune decat prastiile de pe site-ul aratat de tine, si la bani nu prea multi (nu fac reclama, dar daca vrei ceva ieftin si cat de cat bun pentru inceput). Sau poti incerca varianta cu comanda lunara pe un site extern (se anunta de asemenea pe forum), unde la bani putin (100-120 euro) iti iei o replica calumea, cu care sa poti juca airsoft.

Totusi, urmareste forumul, si atunci cand se va anunta vreun joc, hai si tu sa vezi despre ce e vorba.

In incheiere, ca mi-e somn rau, sfatul meu este sa mai strangi bani si sa-ti iei gandul de la site-ul ala...e o mare pacaleala...
Image
Image
Image

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 02 Mar 2012, 09:37

Salut,ii tin partea lui CHELU,cea ce doresti tu sa achizitionezi este o panoplie,avem PISTOALE mai bune ca replica aia,daca esti din Brasov,ar fi bine sa vii la un joc,asa vezi ce replici au cei din club sau cei care vin sa joace pur si simplu,Crocker are replici la vanzare in banii aia,si alea chiar sunt bune,adica au o viteza destul de mare si nu sunt de plastic,parerea mea sau sugestia,ar fi sa incepi de undeva de mai jos,asa cum am facut cam toti,iti iei o replica second la 250 de lei,apoi cu timpul,o sa prinzi experienta,poti sa o vinzi(ti-o vindem noi ca avem experienta) sa mai pui niste bani (pe care ii aduni in timpul asta de rookie) si iti iei una in 400-500 de lei,si eu garantez ca gasesti o replica f buna in banii aia
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

gotcha
Airsofter
Replici airsoft si echipament: SCAR-L
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 03 Mar 2012, 08:29

As avea 2 intrebari rautacioase :)
1. de unde esti? - a.k.a. locatie la profil ca sa stim si noi oras ceva ... Nu este decat un lucru mandator prin regulamentul forumului pentru a posta.
2. cati anisori ai? - daca ai sub 18, cauta sa nu folosesti replicile astea de airsoft decat sub supraveghearea parintilor.
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

Tanasă Vali (kek)
Mercenary
Replici airsoft si echipament: *in curs de achizitionare*

Postby Tanasă Vali (kek) » 04 Mar 2012, 18:13

Imi cer scuze. O sa arunc o privire pe profil sa completez tot, cu taote ca avem impresia ca am facut-o. Una peste alta, va apreciez raspunsurile. Am 19 ani, sunt din Piatra Neamt, dar imi fac veacul prin Brasov, cu facultatea si toate cele. Cat priveste raportul calitate pret al replicilor de airsoft, sunt constient ca odata cu un pret cu mult sub medie vine si un produs jalnic. (nu stiu ce a fost in capul meu) Totusi, este posibil sa imi maresc bugetul considerabil in perioada imediat urmatoare si chiar sa achizionez o replica 'adevarata" ca sa spun astfel. Inca o data multumesc de ajutor si o sa revin cu in scurta vreme cu alte pareri despre replici in functie de buget. Va salut!

blackice
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: HK416, AK47 , Well MB03

Postby blackice » 05 Mar 2012, 07:55

Cel mai bine hai la 1-2 jocuri si vezi ce replica iti place si dupa ce te-ai hotarat asupra unui model intreaba si te vom indruma.
Poti sa arunci un ochi pe http://www.taiwangun.com si sa comanzi de acolo. Noi facem comenzi in fiecare 20 ale lunii.
Bafta si bine ai venit printre noi.
NU RIDICA O FEMEIE LA CER CA TE INSEALA CU PRIMUL INGER

glontz123
Mercenary
Replici airsoft si echipament: Nou...Caut:D

Postby glontz123 » 28 May 2012, 17:31

Sallut Poi sa inteleg ca Replica aia A AEG M4A1 R.I.S este de plastic?! ABS + inner aluminium ce inseamna mai exact metal/aluminiu.. sau doar unele parti?! si pentru un incepator.. pentru prima arma eu as zice ca e buna..:))

glontz123
Mercenary
Replici airsoft si echipament: Nou...Caut:D

Postby glontz123 » 28 May 2012, 17:34

Sallut Deci sa inteleg ca nu este de aluminiu/metal? este de plastic sau cum..?! ca acolo scrie abs.. ce inseamna mai exact?.. si inner aluminium... Sunt Incepator As vrea sa comand prima mea arma.. adika aceasta la un pret modic precizez ca nu am decat 350 lei.. poate ma ajuta cineva..?! sa comand de undeva ceva mai bun... in baniii astia?

chelu
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: Inca nu am...dar intentionez sa-mi cumpar

Postby chelu » 02 Jun 2012, 23:51

Singura chestie de metal din replica aia este teava interna...restul tot e plastic ABS. Daca tu tii neaparat sa arunci banii pe asa ceva, esti liber s-o faci. Dar sa nu te superi pe noi cand vei venii la jocuri ca noi te nimerim de la 30-40 metrii, iar tu nu poti nimerii la 20 metri...

Glontz123, vezi ca in Bucuresti sunt multe cluburi de airsoft, vorbeste cu baietii si-ti vor oferi mai multe detalii tehnice...deja ma enervez cand vad ca trebuie sa spun de jdee mii de ori aceasi chestie si nu pricepe nimeni. Ai citit ce s-a scris mai sus pentru Vali?
Image
Image
Image

FLORIN
Fondator

Postby FLORIN » 03 Jun 2012, 09:25

dragi mei replici de ABS de care vorbiti voi mai sus va dau eu GRATIS nu cu 250 ron nu sunt bune de nimic
o zi buna
Cum sa fiu cuminte?!
De mic il vedeam pe Tarzan plimbandu-se dezbracat
Cenusareasa venea acasa la 12 noapte
Pinochio zicea minciuni
Aladin era hot
Batman mergea cu 320 de km la ora
Alba ca Zapade locuia cu sapte barbati
Popeye fuma si era tatuat
Prea tarziu!
Nu e vina mea,este vina copilariei mele!

Return to “Beginner's Corner”