!!! In interesul tuturor pasionatilor de AIRSOFT !!!

Locatii in care se poate juca
mano
Mercenary

!!! In interesul tuturor pasionatilor de AIRSOFT !!!

Postby mano » 20 Apr 2010, 11:39

Am deosebita placere sa va anunt ca s-a deschis primul teren de paintball & airsoft de standard international din Romania chiar in judetul Brasov.
Terenul este situat la iesire din Rasnov(~4km) spre Paraul Rece,depaseste nivelul tuturor terenurilor din tara care folosesc pe post de obstacole cauciucuri,saci etc....pretul este unul accesibil tuturor buzunarelor,pot fi inchiriate si replici,dar si doar terenul pentru cei care au propriile replici si vor sa joace un joc de neuitat...aici aveti la dispozitie si un grup sanitar dar si o cabanuta cu terasa unde se poate servii un suc,iar spre finalul zilei la cerere,va invitam sa ne strangem cu totii in jurul unui foc de tabara unde vom schimba impresii despre hobby-ul nostru AIRSOFT & PAINTBALL

Pentru mai multe detalii va rugam sa accesati site-ul nostru http://www.paintball-rasnov.ro sau la numarul de telefon 0723022255

Va asteptam,
Echipa Paintball-Rasnov

moderator edited:
noi nu folosim arme folosim replici
Last edited by BogMor on 23 Apr 2010, 14:44, edited 1 time in total.
Reason: Scos fontul cel mare, se poate citi si la dimensiunile normale.

sebannu
CSABv

Re: !!! In interesul tuturor pasionatilor de AIRSOFT !!!

Postby sebannu » 20 Apr 2010, 12:18

pune te rog niste poze cu locatia, sa vedem daca ne intereseaza sau stergem anuntul.Din ce am vazut eu pe site-ul tau sunteti mai mult pentru paintball, lucru care nu ne intereseaza.
L.E......ce inseamna la tine teren de airsoft la standard international din Romania????????
Perks: [Quartermaster] [Jinxed] [Fragile] [Combat journalist] [Celebrity=S.T.A.L.K.E.R. 09]

gotcha
Airsofter
Replici airsoft si echipament: SCAR-L
KAC PDW
RPK
MP5
M3
AK Spetsnaz

Side arms:
KJW - G23
WE - M1911 MEU

Postby gotcha » 20 Apr 2010, 12:32

Daca se poate juca airsoft acolo, ar trebuii prezentate niste poze cu locatia. Asa stim si noi cate persoane pot juca, ce anume se poate juca samd.
Daca nu este prezentat ca eveniment sau meci in data de x la ora Y cu prezentarea partilor z, acest anunt ar trebuii mutat la sectiunea "Locatii" de pe forum.
Multumesc pentru intelegere. Asteptam noutati.
Image
Image
"Always ask why. If your instructor cannot explain the context of the problem and its decision points - its time to find a new instructor."

cazakstan
Fondator

Postby cazakstan » 20 Apr 2010, 14:34

sau poti sa imi dai niste indicii mai precise un pic si pot sa vin eu pana acolo (mai mult stau in rasnov si cunosc zona).fac niste poze si le arat la baieti.
Image
Image

inteligenta ma urmareste dar.... eu sunt mai rapid ca ea

mano
Mercenary

Postby mano » 20 Apr 2010, 15:59

Ma bucur sa vad ca anuntul prezinta deja interes in randul pasionatilor...din pacate,din cauza vremii,mai dureaza aproximativ 1 saptamana pana la finalizarea terenului si a cabanutei...anuntul a fost postat mai repede pt ca,cat mai multa lume sa poata lua l cunostiinta evenimentul in cauza.Aici voi anunta si data oficiala a deschiderii...rog putina rabdare(deci inca nu pot pune nici aici si nici pe site niste poze cu terenul..)......pot,in scimb sa va dau cateva tetalii:terenul are o suprafata de 60/45m;are ca tematica confruntarea intre o baza militara si un oras devastat(include:santuri,ruini din ciment,casute,turnuri etc.);terenul este situat chiar la drumul principal la iesire din rasnov spre paraul rece,la cateva sute de metrii de "conca verde".....repet,pentru mai multe detalii accesati site-ul www.paintball-rasnov.ro

sebannu
CSABv

Postby sebannu » 20 Apr 2010, 16:10

Ma bucur sa te anunt ca noi nu avem ce juca acolo...la suprafata asta 60/40, mai bine iau un pumn de bile si le arunc dintr-o parte in alta.Cum banuiam este teren de paintball (si stiu ce vorbesc, 5 ani am inchiriat echipamente de paintball)
Perks: [Quartermaster] [Jinxed] [Fragile] [Combat journalist] [Celebrity=S.T.A.L.K.E.R. 09]

T.N.C.
Airsofter
Replici airsoft si echipament: AUG-3G-PRIMARY, DESERT EAGLE-SIDE ARM

Postby T.N.C. » 20 Apr 2010, 17:14

Ce pusca ta ma crazy ca si pistolu meu acopera toata zona de joc :lol: . Poate doar replicile baietilor din bartolomeu sa poata fi folosite acolo (cele cu care s-au pacalit).

cazakstan
Fondator

Postby cazakstan » 20 Apr 2010, 17:23

dap cum au zis si baietii e mult prea mic.Stiu locatia si vreau sa iti spun ca hala de la caramidarie e ditai gigantu pe langa acel teren.
Image
Image

T.N.C.
Airsofter

Postby T.N.C. » 20 Apr 2010, 18:20

Am putea totusi sa incercam sa mergem sa jucam la pistol sau la baioneta :lol: .

FLORIN
Fondator

Postby FLORIN » 20 Apr 2010, 19:14

nu mai fiti asa rai ca am replici la 20 m/s din plastic sa puteti alerga cu ele
nici pe latime nu nimersti adversarul
sunt numai bune pentru acea loctie

va bagati :?:

:lol:
Cum sa fiu cuminte?!
De mic il vedeam pe Tarzan plimbandu-se dezbracat
Cenusareasa venea acasa la 12 noapte
Pinochio zicea minciuni
Aladin era hot
Batman mergea cu 320 de km la ora
Alba ca Zapade locuia cu sapte barbati
Popeye fuma si era tatuat
Prea tarziu!
Nu e vina mea,este vina copilariei mele!

cazakstan
Fondator

Postby cazakstan » 20 Apr 2010, 19:31

cred ca te lasam cu jucarelele tale singur. :lol: :lol: Noi nu suntem rai noi doar spunem care este realitatea.Crazy ma gandeam sa folosim peturi de 2 litri in loc de baioneta.Ce zici?
Image
Image

cazakstan
Fondator

Postby cazakstan » 20 Apr 2010, 20:13

da una peste alta si in alta ordine de idei nu vrem sa fim rai si eu unu apreciez gestul baietilor din rasnov (mai ales ca o sa ma mut cat de curand in rasnov) dar este chiar mult prea mica locatia.Dupa cum am spus stiu locatia si e .............
Image
Image

mano
Mercenary

Postby mano » 20 Apr 2010, 20:44

bine baieti....oricum foarte urat ati reactionat...imi cer scuze ca v-am deranjat,vroiam sa va anunt ceva dar vad ca sunteti atat de hazardati incat va dati cu parerea pana cand nici nu ati vazut locul........probabil din multimea de reclame aflate in oras o sa aflati mai multe si poate din gresala o sa ajungeti in acel loc...dar mi-as dori sa nu veniti pt k nu am ce discuta cu asemenea oameni,intelege-ti ce spun....am inteles k aveti arme de 80m,dar raman la parerea k merita vazut terenul,dar sincer va promit ca daca nu va schimbati atitudinea nu aveti ce cauta acolo(puneti-va in locul meu si mai cititi odata topicul si vedeti ce urat ati reactionat).......respect

sebannu
CSABv

Postby sebannu » 20 Apr 2010, 20:52

mano...sper ca realizezi ca nu o sa platim o suma de bani ca sa facem ce????sa aruncam cu bile unul de la altul??Daca tu ai impresia ca ala este teren de airsoft la standard international inseamna ca habar nu ai cu ce se mananca airsoftul si ce inseamna el.Cred ca tu ar trebui sa iti revizuiesti atitudinea fata de jucatorii de airsoft.In rest bafta la afacerea cu paintball-ul(doar la asa ceva se preteaza terenul tau)

T.N.C.
Airsofter

Postby T.N.C. » 20 Apr 2010, 21:38

Dupa cum spuneau si ceilalti colegi nu am vrut sa jignim dar trebuie sa intelegi si tu ca e foarte distractiva faza. Sa platim ca sa ne inghesuim. De obicei ne adunam peste 20 de persoane la un joc iar distantele minime ne impiedica sa ajungem atat de aproape pe cat se impune pe terenul tau. Sunt atatea locatii moca si foarte mari si variate incat nu cred ca o sa ajungem sa platim ca sa vedem ce e acolo si apoi sa plecam.

cazakstan
Fondator

Postby cazakstan » 21 Apr 2010, 17:34

imi pare rau ca ai luat-o ca atare si te enervezi si devii arogant.Eu stiu foarte bine locatia (nu trebuie sa o vad in reclame) si nu as da bani pentru asa ceva.Exact cum au spus si colegii mei ptr ce? Ca sa arunc bilele cu pumnul in adversari? Mersi dar nu. Ptr paintball este nemaipomenit dar nu si ptr airsoft.
Image
Image

Ch3st3R
2nd Lieutenant
Replici airsoft si echipament: PJ4-RIS;AK-47

Postby Ch3st3R » 23 Apr 2010, 00:39

2000 m2 are curtea mea din prejmer...si clar nu e teren de joaca...Azi am avut o revelatie,priviti sa sangeratzi dragii mei....uitati-va la filmuletul din josul paginii ! http://www.arsenalpark.ro
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

phantom
Major

Postby phantom » 16 May 2010, 11:34

suuuuper misto acolo sa facem niste meciuri :lol:
I @M YOU® NIG|-|†M A®E

FidelCastro
Mercenary

Postby FidelCastro » 10 Jun 2010, 08:09

Ch3st3R wrote:2000 m2 are curtea mea din prejmer...si clar nu e teren de joaca...Azi am avut o revelatie,priviti sa sangeratzi dragii mei....uitati-va la filmuletul din josul paginii ! http://www.arsenalpark.ro

dap asa mai da frate cred ca a bagat la bani in baza aia si merita zic eu pui mei are cam tot ce iti trebuie pt ... orice :lol: :lol: :lol:

preturile sant de discutat dar ar fi interesant o vizita

Stima

Return to “Locatii”