PROPUNERE: MOD DE JOC GEN BATTLEFIELD

Scenarii pentru airsoft de implementat
Nitzi
Airsofter

PROPUNERE: MOD DE JOC GEN BATTLEFIELD

Postby Nitzi » 03 Jan 2011, 22:54

Dragii mei..eu zic sa incercam si ceva mult mai dinamic ca clasicele deathmatch si capture the flag si sa facem o cimbinatie reusita intre cele 2...propun un mod de joc asemanator celui din joculBATTLEFIELD si anume :

facem pe harta 3 sau 4 puncte care trebuie controlate de o echipa...echipa care ajunge sa le controleze pe toate..castiga...
La fiecare punct...facem un par,bat,sulita, etc...de vre 2-3 m inaltime...o infigem in pamant...si ii facem un sistem de scripeti ca sa arboram un drapel pe el....echipa care ajunge sa arboreze in cele 4 puncte ..cele 4 drapele proprii...castiga...

Respown point nu va coincide cu un punct unde se va arbora drapelul..ci mai departe...putem foarte bine sa adaptam acest mod de joc pt la Reci..adica 1 punct de steag sa fie in mijloc la movila..la marul acela..
2. si 3. la coltul cladirilor de unde incepeam jocul fiecare echipa...si al 4-lea..la coloanele acelea din dreapta mult...

si cine le controleaza pe toate..castiga....

PARE MULT MAI INCINTANT..se pot isca mai multe variante de joc, etc...

Cand o echipa a eeliminat toti inamicii idn pozitie..se duce...da jos staegul advers si-l arboreaza pe cel propriu lasand acolo jos pe cel inamic ca sa-l aibe cei care vor veni dupa...asa cum vor face si adversarii cu steagul advers...

PARE FAIN DA?
astept voturi, propuneri , IMBUNATATIRI
Image

blackice
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: HK416, AK47 , Well MB03

Re: PROPUNERE: MOD DE JOC GEN BATTLEFIELD

Postby blackice » 03 Jan 2011, 23:12

E ok cu conditia sa fim minim 10 la joc. Cu mai putini riscam sa jucam singuri. Mai putem pune si limita de timp, de ex cine are cele mai multe steaguri capturate in decurs de o ora castiga. Astfel dam posibilitatea ca o echipa care a fost eliminata in totalitate sa aiba sansa sa recastige teren. Mai trebuie sa stabilim si timpul de respawn,ex 1,2,5.... minute pana ce jucatorul eliminat poate sa intre iar in joc. Ar fii oricum interesant sa vedem ce iese.
NU RIDICA O FEMEIE LA CER CA TE INSEALA CU PRIMUL INGER

chelu
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: Inca nu am...dar intentionez sa-mi cumpar

Postby chelu » 03 Jan 2011, 23:24

Nitzi, am si eu un plan de scenariu pentru la Reci, si chiar am vorbit cu Kalmi despre asta...momentan insa asteptam sa se mai incalzeasca vremea...si sa ne strangem vreo 30 persoane...cam atat am calculat eu ca ar fi necesari.

Oricum, cand va veni vremea, voi posta si eu scenariul pe care l-am gandit. Pana atunci, insa, orice idee e foarte bine venita.
Image
Image
Image

Nitzi
Airsofter

Postby Nitzi » 03 Jan 2011, 23:31

NU MAI STA PE INVIZIBLE PE MESS :)) si aici e legat de modul meu de joc..nu de scenariu..scenariu e altceva...joci cap coada..aici joci cu steaguri..iti place? e ok? ce imbunatatiri ai ?
etc
regards
Image

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 04 Jan 2011, 16:58

E bu scenariul...insa...exista si un DAR.....trebuie multi jucatori...astfel e degeaba...si sa vad 20-30 la un joc...inca mai sper...stiu ca au fost odata...la reci...insa vor mai fi atatia oamenii...nu vedeti ca pe forum suntem doar 5-6 care posteaza mai frecvent...ceilalti pe unde sunt?
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

Pitic Verde
BAT - ECHIPA

Postby Pitic Verde » 04 Jan 2011, 17:09

cind v-a venii primavara si vor incepe jocurile live atunci probabil vor intra mai multi pe forum
Rup Buca

PALA
BAT - ECHIPA

Postby PALA » 04 Jan 2011, 17:12

Mda stiu stiu....si tu intri de 100 de ori pe zi...as vrea sa vad si eu cine o sa intre dupa jocurile de care spui tu...o sa-ti fac eu o lista....sau listuta de aia care intra pt pareri...poze...alea alea...referitor la scenariu...asa ceva am facut la bradulet...cu bazele si steagurile...ai capturat, ai pus steagul...e antrenant..si placut...
WHO'S MY DADDY ??.....RUSSELL !!

Image

Nitzi
Airsofter

Postby Nitzi » 04 Jan 2011, 17:32

piticul nostru verde are grija de un alt pitic al lui si nu prea are timp...e de inteles...
Eu zic ca ne vom strange...sa facem rost de prajinile alea pt steaguri :D facem rost de niste carpe momentan pt steaguri :) locatia la Reci e Ideala...acuma timpul sa ne permita
Image

Nitzi
Airsofter

Postby Nitzi » 13 Jan 2011, 01:43

AM FACUT ROST DE 4 PRAJINI inalte de 3 metri...le vom trata cu ulei de IN pt impermeabilitate...apoi lac de lemn
LE VOM MONTA IN CELE 4 puncte obligatori de cucerit !
Langa fiecare steag se vor gasi cate 1 drapel de culoare diferita (rosu, albastru) ..ce echipa ajunge prima si asigura punctul va arbora drapelul corespunzator echipei si va infige drapelul in acel punct...cand toti din acel punct sunt eliminati...adversaul poate veni, da jos drapelul, inlocui culoarea steagului echipei corespunzatoare..si il va infige la loc...in acel moment acel punct va fi cucerit !

VOM JUCA ASA DUMINICA !
Garantez distractie totala !
Image

chelu
BAT - ECHIPA
Replici airsoft si echipament: Inca nu am...dar intentionez sa-mi cumpar

Postby chelu » 14 Jan 2011, 18:29

am stat sa citesc toata propunerea de joc...am ceva nelamuriri, insa cu siguranta le voi lamuri duminica. Maine merg sa caut ceva puncte strategice pt steaguri la reci...
Abia astept sa ne ciuruim putin!
Image
Image
Image

Nitzi
Airsofter

Postby Nitzi » 15 Jan 2011, 18:38

Mihai 1 a cumparat ceva rotite ca sa le montam pe pari ca sa arboram drapelele..material pt ele am cumparat eu, sfoara de 40m ...ne ajunge

o sa iasa BETON ,va zic...
PUNCTELE STRATEGICE VOR FI ASA :

1. MOVILA DIN CENTRU JOCULUI..la marul acela
2. LA COLOANE
3. la intrare in zona de joc..la punctul de control...pe acolo pe undeva

VOR FI 2 rezpoint poi
Image

RichardStaw
Mercenary
Replici airsoft si echipament: Yveqydipy

PROPUNERE MOD DE JOC GEN BATTLEFIELD

Postby RichardStaw » 17 May 2016, 12:38

As vrea sa vin si eu daca se poate , ar fi primul meu joc . Aveti limita de varsta sau ceva de genu ?

Return to “Scenarii”